У Верховній Раді зареєстрували законопроект №7386, який суттєво змінить сферу оцінювання майна, майнових прав та збитків у нашій країні.
Спеціалісти Фонду взяли участь у розробці нових механізмів оцінювання, які відповідають кращим міжнародним практикам. Їх впровадження забезпечить довіру та визнання результатів роботи українських оцінювачів.
Серед найважливіших змін, які пропонує законопроект:
● Впровадження Міжнародних стандартів оцінки в національну практику. Це сприятиме інтеграції України в західний контекст, наближатиме країну до Європи та розвинених ринків. Іноземні кваліфікаційні документи оцінювачів на території України визнаватимуться за спрощеною процедурою.
● Ліквідація фракційної оцінки, яка ігнорує цілісність земельної ділянки та споруд розташованих на ній. Світова практика розглядає будівлі та земельні ділянки як єдиний об’єкт оцінювання.
● Запуск єдиної методологічної основи для оцінювачів та судових експертів, яка усуне розбіжності в практиках судової експертизи та оцінки майна.
● Спрощення доступу до здійснення оціночної діяльності. Новий закон реалізує декларативний принцип здійснення оціночної діяльності іі дозволить працювати оцінювачам як в складі суб’єкта господарювання так і самозайнятими особами.
● Впровадження електронної форми звіту про оцінку майна;
● Оновлення Державного реєстру оцінювачів та створення Державного реєстру звітів з оцінки державного та комунального майна. Це зробить дані з оцінки доступними та прозорими.
Нові європейські підходи та механізми оцінювання майна, майнових прав та збитків є вкрай важливими в умовах війни в Україні. Вони дозволять, в тому числі, оцінити майнові втрати українців, та вимагати справедливої компенсації від росії у міжнародних судах.
Зараз законопроект вже направлений до профільних комітетів. Сподіваюсь, депутати розглянуть його найближчим часом і Україна нарешті отримає сучасні та якісні стандарти оцінки.