Оціночний портал

Новини – Аналітика та Дослідження – Законодавство – Практика

все для Оцінювача в одному місці

Оціночний портал України

Оціночний портал – створений на принципах самоврядування та покликаний об’єднати зусилля громади оцінювачів України у питаннях вдосконалення оціночного законодавства, підвищення престижності професії Оцінювача та обговорення нагальних питань в практиці.

Мінцифри створило платформу для отримання інформації про нерухомість

Проєкт-переможець конкурсу Open Data Challenge 2018, організованого за підтримки проєкту USAID/UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах, Monitor.Estate спільно з OpenDataBot розробив новий сервіс https://monitor.estate/#secondary, який дозволяє отримати юридичний звіт з вторинного об’єкта нерухомості. Це дозволить убезпечити процес придбання нерухомості.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

Як відкриті дані зменшують шахрайські дії з нерухомістю?
Придбання нерухомості — відповідальний момент, особливо якщо купувати на вторинному ринку. Арешти, судові справи, незаконні перепланування і прописані родичі, підробка документів та інші види шахрайства з боку продавців, нотаріусів, ріелторів та інших пов’язаних осіб — усі ці ризики можуть коштувати потенційним покупцям грошей та нервів.

Уже зараз користувач може отримати інформацію про:

  • точну адресу об’єкта;
  • площу;
  • тип об’єкта (житлова/нежитлова). Для земельних ділянок цільове призначення;
  • інформацію про власника;
  • підстави набуття права власності;
  • обтяження/обмеження;
  • рекомендації щодо перевірки даних, які відсутні у звіті.

У подальшому розробники планують додати інформацію з реєстру судових рішень, реєстру боржників, реєстрів територіальних громад та інші відкриті дані.

Користуючись цим та іншими сервісами, розробленими на основі відкритих даних з Єдиного державного веб-порталу відкритих даних https://data.gov.ua/, громадяни та бізнес можуть значно спростити вирішення власних щоденних задач та звести до мінімуму ймовірність бути ошуканими шахраями.

А про те, як відкриті дані впливають на містобудівну галузь, якими сервісами найкраще користуватися для перевірки об’єктів нерухомості та будівництва, можна дізнатися з аналітичного звіту про антикорупційний та соціальний вплив відкритих даних Державної архітектурно-будівельної інспекції України

https://tapas.org.ua/wp-content/uploads/2020/09/OD-Research-DABI.pdf