Оціночний портал

Новини – Огляди та Аналітика – Законодавство – Практика

все для Оцінювача в одному місці

Оціночний портал України

Оціночний портал – створений на принципах самоврядування та покликаний об’єднати зусилля громади оцінювачів України у питаннях вдосконалення оціночного законодавства, підвищення престижності професії Оцінювача та обговорення нагальних питань в практиці.

Аналітика первинної нерухомості передмістя: стабільність і незначне зростання цін

Згідно з даними інформаційного порталу ЛУН.Місто середня ціна на первинну нерухомість в передмісті Києва становила $590/кв. м, що всього на $10 вище аналогічного періоду минулого року. Таким чином можна констатувати, що найскладніший рік для всього світу Київська область перенесла з мінімальними втратами. За кількістю нових об’єктів цифри 2020 року незначно знизилися в порівнянні з 2019, основне зростання відбулося внаслідок зростання попиту на таунхауси й приватні будинки, при цьому новобудови не сильно втратили свої позиції.

Попри те, що в середньому ціна змінилася зовсім непомітно, в окремих районах передмістя відзначалося стабільне зростання цін, в той час, як в деяких відбулося падіння середньої ціни та попиту. Так, зросли ціни з $580/кв. м до $630/кв. м в радіусі 5 кілометрів від границі зі столицею, з $560 до $600/кв. м в 10-тікілометрой зоні, і не змінилася ціна в зоні 20-тикілометровій від столиці — $550/кв. м.

Найбільше зростання цін на новобудови сталося в районі Петропавлівської Борщагівки: з $590/кв. м до $700/кв. м. Таким чином середня ціна в цьому районі склала 19 800 грн за кв. м, що є найвищою ціною передмістя. Виросла в ціні нерухомість в Бучі: з $520/кв. м до $610/кв. м і дійшла до позначки в 17 000 у гривневому еквіваленті. Зросла середня ціна і в Гатному: з $560/кв. м до $630/кв. м, досягнувши 18 000 грн в національній валюті. Дорожче на $40 в ціні став Ірпінь і склав на грудень 2020 року — $630/кв. м, що дорівнює 18 000 грн/кв. м. Незначно зріс попит на новобудови Вишгорода: з $570/кв. м до $590/кв. м.

Без зміни залишилися ціни в Вишневому, $630/кв. м.

Разом з тим за рік втратили в ціні новобудови Гостомеля, Софіївської Борщагівки, Святопетрівського, Броварів і Борисполя. Бориспіль — лідер падіння: цілих $90, з $580/кв. м до $490/кв. м. Гостомель і Святопетрівське втратили в ціні по $40 і зупинилися на позначці в $520 і $420 відповідно. Бровари знизилися на $30 і зупинилися на середній ціні в $550/кв. м. Софіївська Борщагівка стала дешевше на $10 і опустилася до позначки в $590/кв. м.

Ми спеціально аналізували ціни в доларі, оскільки очевидно, що в гривні відбулося зростання цін. Проте більшість покупців орієнтуються саме на ціни у валюті, і падіння гривні більшою мірою викликало зростання попиту в цьому непростому році. Вперше з 2008 року показав зростання ринок заміської нерухомості: приватні будинки та формат таунхаусів, що теж становило конкуренцію новобудовам передмістя.

За матеріалами – https://3m2.ua/analitika/analityka-pervynnoyi-neruhomosti-peredmistya-stabilnist-i-neznachne-zrostannya-czin/