Оціночний портал

Новини – Огляди та Аналітика – Законодавство – Практика

все для Оцінювача в одному місці

Оціночний портал України

Оціночний портал – створений на принципах самоврядування та покликаний об’єднати зусилля громади оцінювачів України у питаннях вдосконалення оціночного законодавства, підвищення престижності професії Оцінювача та обговорення нагальних питань в практиці.

Квартира у Львові: скільки коштує найдешевше житло у місті та що пропонують за 13 тисяч доларів

Попит на житло в Україні розподіляється вкрай нерівномірно, незважаючи на поступове відновлення, його показники ще досить низькі.

За словами експертів, кількість угод купівлі-продажу складає близько 10-15% довоєнного рівня. Частина покупців переорієнтувалась на нерухомість на території західних областей України. Львівщина входить до трійки областей із найвищими цінами в Україні. Одним із найактивніших є ринок нерухомості у Львові, адже це місто розташоване далеко від лінії бойових дій та стало притулком для сотень тисяч вимушених переселенців з інших регіонів країни.

ТСН.ua розповідає, скільки коштують квартири в адміністративному центрі Львівщини.

На сайтах пошуку нерухомості є чимало пропозицій продажу житла у Львові з різного цінового сегменту.

На фінальну ціну квартири впливають різні фактори: розташування, неявність інфраструктури, ремонту, поверх та інше.

Розглянемо найдешевші варіанти квартир у обласному центрі.

Найбюджетніша пропозиція на вторинному ринку – однокімнатна квартира у Личаківському районі Львова площею 16,8 м. кв., кімната 11,7 м. кв. з туалетом та душем. Але кухня та коридор у спільному використанні з іншими мешканцями будинку. За неї власник планує отримати 13,5 тис. доларів .

Більшу на 10 кв. метрів квартиру ( 26 м. кв. ) продають у Франківському районі за 18,5 тис. доларів. Приміщення з кращим ремонтом, але розташоване у цегляному гуртожитку сімейного типу.

За 20 тис. доларів пропонують однокімнатну квартиру у будинку особнякового типу у Личаківському районі. Загальна площа – 25 кв. м, житлова – 17,8. У квартирі виведено підігрів підлоги, житло продається з меблями.

У Сихівському районі Львова можна купити однокімнатну квартиру загальною площею 41 кв. у новобудові за 23 тис. доларів. Щоправда, здати будинок планують у 2024 році. У вартість входять: стяжка у квартирі, штукатурка, котел, індивідуальне опалення, вікна та двері.

Двокімнатна квартира площею 40 кв. у Шевченківському районі (Рясне-1) з ізольованими кімнатами у цегляному будинку продають за 30 тис. доларів з меблями та побутовою технікою, а саме холодильником, пральною машиною та бойлером.

За двокімнатну квартиру у Личаківському районі Львова площею 38 м. кв. продавці хочуть 40 тис. доларів. Квартира розташована в австрійському будинку з пічним опаленням.

Ще одну двокімнатну квартиру, але вже на 55 м. кв., пропонують за 60 тис. доларів поблизу ринку “Галицьке перехрестя”. Приміщення з меблями та двома заскленими балконами.

Трикімнатна квартира в новобудові площею 77 кв. у Личаківському районі коштує 53,5 тис. доларів, без ремонту.

У Франківському районі трикімнатну квартиру площею 57 кв. з косметичним ремонтом та центральним опаленням можна придбати за 56 тис. доларів.

За таку трикімнатну квартиру на 64 кв. у Франківському районі доведеться заплатити 62 тисячі доларів. Будинок продають частково з меблями, вбудованою кухнею. У квартирі – нова сантехніка, броньовані двері, засклена лоджія.

Як розповів ТСН.ua ріелтор зі Львова Ігор Слобода, з початку повномасштабного наступу попит на ринку нерухомості знизився, а ціни на житло впали приблизно на 10%-20%. На вартість житла безпосередній вплив має і те, чи власник планує виїжджати за кордон і наскільки терміново йому необхідно продати нерухомість.

“Попит на квартири впав, люди з нинішньою ситуацією бояться робити серйозні покупки. Бюджетні квартири, що дешевше, продаються відносно швидко. Клієнти більше цікавляться квартирами на вторинному ринку з елементарними умовами, щоб вже можна було одразу заселитися і жити”, — розповів експерт.

Джерело – novosti-n.org