Оціночний портал

Новини – Огляди та Аналітика – Законодавство – Практика

все для Оцінювача в одному місці

Оціночний портал України

Оціночний портал – створений на принципах самоврядування та покликаний об’єднати зусилля громади оцінювачів України у питаннях вдосконалення оціночного законодавства, підвищення престижності професії Оцінювача та обговорення нагальних питань в практиці.

Огляд ринку продажу готелів в Києві за 1 квартал 2024 р.

За січень – квітень 2024 року на онлайн-платформі OLX опублікували 123 оголошень про продаж готелів у Київській області.

На платформі представлені в тому числі оголошення про продаж готелів BonApart на бул. Дружби Народів, «Перлина Дніпра» на набережній. Раніше був і Royal Grand Hotel на вул. Богдана Хмельницького, але зараз оголошення знято.

На dim.ria є оголошення про продаж готелю Number 21 на вул. Сагайдачного на Подолі.

На  Контрактовій площі у  Києві виставлено на продаж будівлю готелю  Podil Plaza, що на вул. Костянтинівській, 7А. Заклад знаходиться у охоронній зоні, має площу у 3 тис кв.м. та продається терміново. Через це продавець заявляє про зниження ціни до 1,5 тис доларів за 1 кв.м. – відтак, повна вартість готелю становитиме 4,5 млн доларів.

Готель з чудовим розташуванням та непоганим номерним фондом продають за 4,5 млн доларів
Оголошення про продаж чотиризіркового готелю Podil Plaza виставлено на онлайн-майданчиках. Ріелтор зазначає, що майновий комплекс складається з 57 номерів різних категорій (здатний вмістити 124 гостя), ресторану на 80 посадкових місць та бару. Готель оснащено ексклюзивними італійськими меблями, сучасною технікою тощо – і продається, “як є”.

Італійські меблі, розкішні інтер’єри – бутік-готель виправдовує назву “Поділ Плаза”
Також ріелтори зазначають, що власником готелю є юридична особа. Земля під закладом знаходиться у оренді, відтак, її необхідно буде продовжувати, коли сплинуть строки. Саме розташування закладу надзвичайно вдале – він знаходиться практично на Контрактовій площі, у 100 метрах від виходів з метро. Паркінгу, гостьового чи підземного, будівля не має – на Подолі досить скрутна ситуація з площею.

Цікаво, що на момент побудови, у середині “нульових”, вартість готелю оцінювали у 30 млн доларів. Відтак, за часи війни та негараздів, пов’язаних з “коронакризою”, готель втратив три чверті своєї вартості. Семиповерхову споруду звели на місці двоповерхової пам’ятки архітектури середини ХІХ століття – відтак, тодішні власники та забудовники обійшли Закон про охорону культурної спадщини, ймовірно, вплинувши на відповідне Головне управління, яке тоді діяло у КМДА. Нині ж власниками будівлі є бізнесмени Олег та Віктор Єржови.

У Києві виставлено на продаж будівлю відомого готелю “Royal Grand Hotel”. Готель має номерний фонд у 47 номерів, ресторан, цілодобово працюючу стійку реєстрації і є міцним чотиризірковим закладом. Продавець готовий продати бізнес навіть у лізинг чи з відтермінуванням. Оголошення про продаж готелю з’явилося на одному з профільних майданчиків у понеділок, 26 лютого.

Також стало відомо що український уряд забрав у міністерства оборони та передав Фонду держмайна для продажу тризірковий готель “Козацький”, який знаходиться прямо на Майдані Незалежності. Він має 126 номерів, ресторан, кав’ярню, парковку, 5 залів для проведення конференцій та банкетів. Зі звітності відомо, що у 2021 році готель отримав менше ніж 1 млн грн чистого прибутку, а у 2022 році його збиток склав понад 8 млн грн.