Оціночний портал

Новини – Огляди та Аналітика – Законодавство – Практика

все для Оцінювача в одному місці

Оціночний портал України

Оціночний портал – створений на принципах самоврядування та покликаний об’єднати зусилля громади оцінювачів України у питаннях вдосконалення оціночного законодавства, підвищення престижності професії Оцінювача та обговорення нагальних питань в практиці.

Рада ухвалила Закон, що вносить зміни до оподаткування на ринку нерухомості

20 вересня, Верховна Рада ухвалила Закон, яким вносяться зміни до Податкового Кодексу у частині оподаткування операцій з об’єктами нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому (законопроєкт № 7683). Про це повідомила Голова партії “Слуга народу”, народна депутатка Олена Шуляк у своєму Telegram-каналі.

Закон передбачає наступні нововведення:

• звільнення від сплати ПДФО операцій із продажу житла та інших об’єктів будівництва, у тому числі незавершених, якщо майнове право на них зареєстровано на користь покупця та за них сплачено хоча б частково. ПДФО сплачуватиметься з різниці між сумами купівлі та продажу;

• запровадження касового методу (податок стягується лише за наявності доходу) для забудовників та девелоперів для визначення податкових зобов’язань з ПДВ щодо операцій з об’єктами нерухомості, які будуть збудовані у майбутньому;

• включення до переліку операцій з «першого постачання житла» також операції з купівлі-продажу неподільного житлового об’єкта незавершеного будівництва/майбутнього об’єкта житлової нерухомості.

За словами Олени Шуляк, прийняття законопроєкту дозволить покращити рівень забезпеченості українців житлом, розширити список нерухомості та збільшити обсяги будівництва . Вона додала, що Закон допоможе очистити галузь від можливого шахрайства з ПДВ та легалізує ринок торгівлі майбутніми об’єктами нерухомості.

Картка законопроекту – https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/40262