Оціночний портал

Новини – Огляди та Аналітика – Законодавство – Практика

все для Оцінювача в одному місці

Оціночний портал України

Оціночний портал – створений на принципах самоврядування та покликаний об’єднати зусилля громади оцінювачів України у питаннях вдосконалення оціночного законодавства, підвищення престижності професії Оцінювача та обговорення нагальних питань в практиці.

ФДМУ оприлюднив проект наказу про оцінку об’єктів незавершеного будівництва

Фонд державного майна України оприлюднив проект наказу «Про затвердження Порядку визначення оціночної вартості нерухомості та об’єктів незавершеного будівництва, що продаються (обмінюються)».

Мета наказу

ФДМУ називає метою підготовки Проекту – встановлення процедури та механізму визначення оціночної вартості нерухомості та об’єктів незавершеного будівництва модулем електронного визначення оціночної вартості, який є складовою частиною єдиної бази даних звітів про оцінку. Для визначення оціночної вартості нерухомості та об’єктів незавершеного будівництва Модуль у своїй роботі використовує алгоритми встановлення Єдиною базою співставних об’єктів нерухомості та загальні алгоритми визначення оціночної вартості об’єктів нерухомості.

Проект забезпечить встановлення механізму роботи Модуля, а також алгоритмів, які ним використовуються для визначення оціночної вартості об’єктів нерухомості та об’єктів незавершеного будівництва, що продаються (обмінюються) під час автоматичного формування електронної довідки про оціночну вартість об’єкта нерухомості та для встановлення допустимого діапазону вартості на співставні об’єкти нерухомості під час перевірки ринкової вартості, визначеної суб’єктом оціночної діяльності (оцінювачем) у звіті про оцінку.

Згідно із проектом Наказу Фонду:

  1. За результатами застосування Модулем алгоритмів встановлення Єдиною базою співставних об’єктів нерухомості визначаються співставні об’єкти порівняння подібного майна до об’єкта нерухомості.
  2. Визначені згідно з пунктом 8 цього Порядку співставні об’єкти порівняння подібного майна до об’єкта нерухомості застосовується:

для розрахунку електронного визначення оціночної вартості нерухомого майна під час формування електронної довідки про оціночну вартість об’єкта нерухомості;

для реєстрації в Єдиній базі звіту про оцінку, складеного суб’єктом оціночної діяльності (оцінювачем) у випадках, передбачених статтею 172 Податкового кодексу України.

Повний текст проекту наказу за посиланням