Оціночний портал

Новини – Огляди та Аналітика – Законодавство – Практика

все для Оцінювача в одному місці

Оціночний портал України

Оціночний портал – створений на принципах самоврядування та покликаний об’єднати зусилля громади оцінювачів України у питаннях вдосконалення оціночного законодавства, підвищення престижності професії Оцінювача та обговорення нагальних питань в практиці.

Оптимальна модель гібридного офісу

Cushman & Wakefield оприлюднила результати опитування

Міжнародна консалтингова компанія Cushman & Wakefield спільно з науковцями американського університету Джорджа Вашингтона провела опитування лідерів ринку комерційної нерухомості в різних країнах світу на тему трансформації офісного простору після пандемії.

Результати дослідження опубліковано у звіті Cushman & Wakefield «Екосистеми робочих місць майбутнього». Респонденти (а це власники об’єктів нерухомості, які управляють активами на загальну суму близько 900 млрд дол. США, орендарі офісних будівель із загальним річним доходом у 574 млрд дол. США, а також директори з розвитку бізнесу компаній, які разом займають понад 35 млн кв. м офісних площ) розповіли про те, що планують змінити в управлінні командою, організації офісного простору та застосуванні гібридного формату роботи.

Основні тези звіту Cushman & Wakefield «Екосистеми робочих місць майбутнього»:

Майбутнє за гібридною моделлю роботи. Компанії, де всі працюватимуть дистанційно, будуть рідкістю.

На запитання про підхід їх компаній до організації робочих місць до початку COVID-19 більшість респондентів відповіли, що це робота в офісі (Office-First, 59%), тоді як за гібридною моделлю працювало менше третини опитаних (Office-First Hybrid, 22%).

У постпандемічному майбутньому очікується, що поширеність повністю офісного формату скоротиться до 10%, тоді як популярність гібридних моделей, за яких співробітники частину тижня працюють в офісі, а іншу частину – з дому або іншого придатного для роботи місця, збільшиться майже удвічі.

Частка компаній, які працюють лише дистанційно, залишиться приблизно на тому ж рівні (Remote First, 10-12%), тож такий формат не стане новою нормою.

Поєднання цих моделей роботи буде варіюватися в залежності від організації, відділу, команди і конкретного співробітника, проте оптимальним є співвідношення, за якого співробітник працює віддалено два дні на тиждень.

Пріоритети розташування нерухомості не зміняться. В гібридному світі особливого значення набуде інфраструктура навколо офісного центру, як в центрі міста, так і в передмісті. Оскільки люди рідше відвідуватимуть офіс, вони шукатимуть зручні локації неподалік для роботи, яку неможливо виконати дистанційно.

Культура та гнучкість ринку нерухомості зміняться кардинально. Орендарі потребуватимуть перегляду необхідної кількості офісних площ щороку, тоді як зараз стандартом є 5-10 років.

Очікується, що галузь комерційної нерухомості стане більш гнучкою, оскільки орендарі потребуватимуть більшої поступливості в питаннях площ, зручностей і умов оренди.

Серед іншого, опитані дійшли одностайної думки про те, що зниження рівня корпоративної культури, творчості та інновацій неминучі, коли люди працюють повністю віддалено.

Гнучкість вимагає активного управління. Дослідження Cushman & Wakefield показують, що без ретельного планування графіків співробітники, що працюють віддалено, випадково перетинатимуться між собою в офісі без потреби. Наприклад, якби двоє з 500 людей в офісі працювали дистанційно три дні на тиждень, то шанси їх одночасного перебування в офісі становили б 12%, два дні – 29%.

«Результати досліджень вкотре доводять, що людям все ще потрібен простір для співпраці, інновацій та залученості – і офіс сприяє цьому, – сказав Нік Коттон, керуючий директор Cushman & Wakefield в Україні. – Пандемія дала нам можливість для тестування віддаленої роботи. Рухаючись вперед, орендарям необхідно буде знайти правильний баланс між віддаленою й офісною роботою, і це дослідження вказує на необхідність фундаментальних змін у культурі й гнучкості галузі комерційної нерухомості для того, щоб залишатися актуальними в постпандемічному світі».

Джерело https://propertytimes.com.ua/novosti/optimalna_model_gibridnogo_ofisu_cushman_wakefield_oprilyudnila_rezultati_opituvannya