Оціночний портал

Новини – Огляди та Аналітика – Законодавство – Практика

все для Оцінювача в одному місці

Оціночний портал України

Оціночний портал – створений на принципах самоврядування та покликаний об’єднати зусилля громади оцінювачів України у питаннях вдосконалення оціночного законодавства, підвищення престижності професії Оцінювача та обговорення нагальних питань в практиці.

Альфа-Банк купує Ідея Банк

«Рафал Ющак (генеральний менеджер Альфа-Банку. – Ред.) приїжджав до власника Лешека Чарнецького і домовився про продаж, тому що Лешека «притиснув» польський регулятор», – розповів співрозмовник FinClub.

Один із топменеджерів Альфа-Банку підтвердив FinClub цю інформацію, відмовившись назвати суму угоди.

Сторони планують закрити угоду до кінця літа 2021 року, кажуть співрозмовники.

У пресслужбі Альфа-Банку інформацію про угоду не коментують.

Цікаво, що в липні Альфа-Банк Білорусь цікавився купівлею білоруського Ідея Банку, який також виставлений на продаж. Але його обійшов білоруський МТБанк, що належить сім’ї Олексиних. Він отримав право укласти договір купівлі Ідея Банку до 1 березня 2021 року.

Сьогодні власник українського Ідея Банку оголосив на Варшавській фондовій біржі, що правління Getin Holding S.A. підписало 5 лютого з неназваною «особою, яка працює на українському ринку», угоду щодо двох компаній – Ідея Банку і ТОВ «Нью Фінанс Сервіс».

«Відповідно до угоди учасник тендера приступить до комплексної перевірки компаній, і після її позитивного результату сторони перейдуть до узгодження умов потенційної угоди», – зазначено в повідомленні.

Getin Holding S.A., якому належить 100% акцій українського Ідея Банку, погодився надати учаснику торгів «на період до 30 квітня 2021 року ексклюзивні права на переговори про можливий продаж компаній».

Згідно з початковим графіком, узгодженим сторонами, дата закриття потенційної угоди з продажу акцій компаній встановлена ​​на 30 вересня 2021 року.

«Угода (від 5 лютого. – Ред.) не є зобов’язанням для сторін укладати угоду на продаж акцій компаній і участь в них», – сказано в повідомленні Getin Holding.

У грудні 2019 року польський Getin Holding оголосив про продаж 100% акцій українського Ідея Банку групі компаній Dragon Capital та ексгенеральному менеджеру Альфа-Банку Івану Світеку за майже 1,4 млрд грн ($58,5 млн на той момент), що відповідало близько 1,6 капіталу. Закриття угоди планувалося до 31 травня 2020 року.

Однак наприкінці червня було оголошено про розірвання угоди, оскільки сторони не змогли протягом встановленого терміну узгодити нову ціну продажу Ідея Банку, яка змінилася через коронакризу. Dragon Capital після цього домовився про купівлю Юнекс Банку.

Відзначимо, що у вересні 2020 року мажоритарного власника і главу наглядової ради польського Idea Bank Лешека Чарнецького звинуватили в шахрайстві, пов’язаному з фінансовою пірамідою GetBack.

Уже в грудні Idea Bank опинився на межі банкрутства через негативний капітал у $130 млн і його примусово приєднали до Pekao S.A.

Getin Holding має також банк в Румунії.

Автор  Финансовый клуб

Джерело https://finclub.net/ua/news/alfabank-kupuie-ideia-bank.html