Оціночний портал

Новини – Огляди та Аналітика – Законодавство – Практика

все для Оцінювача в одному місці

Оціночний портал України

Оціночний портал – створений на принципах самоврядування та покликаний об’єднати зусилля громади оцінювачів України у питаннях вдосконалення оціночного законодавства, підвищення престижності професії Оцінювача та обговорення нагальних питань в практиці.

Орендні ставки у столичних бізнес-центрах після значного зниження на кінець 2022 року к середині 2023 року певним чином стабілізувалися

Орендні ставки у столичних бізнес-центрах після значного зниження на кінець 2022 року к середині 2023 року певним чином стабілізувалися. «Оренда у офісних центрах класа «А» складає близько $20,1, в класі «В» – $12,2, та у БЦ «С» класа приблизно $9,6», – повідомляє керівник департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Костянтин Олійник.

Таку стабілізацію експерт пояснив тим, що за підсумками 2022 року комп’ютерні, інформаційні та телекомунікаційні послуги досягли $3,713 млрд склавши 40,5% обсягу експорту послуг або 6,96% всього експорту України. Тобто ІТ сфера України виявилася досить стійкою у воєнний час. Навіть незважаючи на складність залучення нових клієнтів, скорочення ІТ галузі становило лише -7,9%, тоді так загальний експорт товарів і послуг впав на -34,06%. У цьому році спостерігається продовження тренду.

Але, незважаючи на позитивний тренд, Костянтин Олійник наголошує на повільному продовженні негативних трендів на ринку офісної нерухомості. До кінця цього року аналітик прогнозує подальше скорочення доходів комп’ютерних та інформаційних послуг, скорочення робочих місць, відтік персоналу за кордон, заморожування девелоперської активності, та незначну стабілізацію ставок оренди і вакантності.

Джерело:  utgcompany.com