Оціночний портал

Новини – Огляди та Аналітика – Законодавство – Практика

все для Оцінювача в одному місці

Оціночний портал України

Оціночний портал – створений на принципах самоврядування та покликаний об’єднати зусилля громади оцінювачів України у питаннях вдосконалення оціночного законодавства, підвищення престижності професії Оцінювача та обговорення нагальних питань в практиці.

Рада ухвалила закон про переведення трудових книжок в е-форму

5 лютого 2021 року Верховна Рада України ухвалила Закон №3623, який передбачає внесення змін до законодавства щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі.

Законом запроваджується облік трудової діяльності працівника в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, врегульовано механізм накопичення, обробки та використання цієї інформації, зокрема, для підтвердження наявного стажу роботи та призначення пенсій.

Як зазначається у пояснювальній записці, реєстр застрахованих осіб формує та веде Пенсійний фонд.

Зокрема, передбачається, що включення Пенсійним фондом України до реєстру застрахованих осіб відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників здійснюється протягом п’яти років з дня набрання чинності цим Законом на підставі відомостей, поданих страхувальником або застрахованою особою. Після завершення цих робіт наявні трудові книжки видаються працівникам особисто під підпис.

Призначення пенсії за віком здійснюватиметься автоматично (без звернення особи) у разі набуття застрахованою особою права на призначення пенсії за віком при досягненні пенсійного віку, на підставі відомостей, наявних в системі персоніфікованого обліку. У разі відсутності в системі персоніфікованого обліку даних про страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, територіальний орган Пенсійного фонду зобов’язаний інформувати застраховану особу про це та про необхідність їх подання.

Так, пропонується використання інформації з Реєстру застрахованих осіб для підтвердження:
– основного місця роботи працівника згідно з поданою ним заявою;
– права/спадщину на земельну частку (пай) члена колективного або іншого сільськогосподарського підприємства;
– періодів навчання осіб в закладах вищої освіти, а також здобутої ними освіти, набутого стажу;
– проходження стажування студентами і учнями вищих та професійно-технічних навчальних закладів;
– складення Присяги державного службовця, прокурора, посадової особи місцевого самоврядування; присвоєння, зміни та позбавлення рангу державного службовця;
– присвоєння, зміни або позбавлення дипломатичного рангу дипломатичного службовця;
– інформації про трудову діяльність кандидатів на посади членів Кабінету Міністрів України, члена Рахункової палати, члена Вищої ради правосуддя, прокурорів, директора Українського інституту книги;
– видачі, продовження та обліку листків непрацездатності тощо.

Інформація про законопроект http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=69085